Tinnitus Çözümleri

Tinnitus-Çınlama

Milyonlarca insanın yaşam kalitesini olumsuz etkileyen çınlama için artık etkin çözümler var.

Tinnitus ses terapisi

Tinnitus için bilinen en iyi tedavi planlarından biri ses terapisidir. Kulakların odaklanması için ek ses verme suretiyle tinnitus rahatsızlığınız daha az fark edilebilir bir hal alır. Bu tinnitus yönetiminin amacı tinnitusa daha az odaklanmanıza yardımcı olmak ve size rahatlama sağlamaktır.

Nihai amaç beyninize tinnitus sesini arka plan gürültüsüyle harmanlanan önemsiz bir ses olarak yeniden sınıflandırmayı öğretmektir. Görsel bir analoji ses terapisinin işleyiş şeklini anlatmaya yardımcı olabilir: Tinnitus geceleyin gökyüzündeki yıldızların parlaklığı ile temsil edilmektedir. Parlayan bir yıldızla yıldızın karanlık ortamdaki arka plan görüntüsü arasındaki kontrast yıldızı odak haline ve göz ardı edilmesi imkansız bir hale getirir. Aynı yıldız gün ışığında parlak arka planla harmanlanır ve halen orda olmasına karşın fark edilmesi güçtür.

Tinnitus ile nasıl mücadele edebileceğinizi öğrenmek,  teknolojimiz ve modellerimiz hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız size elbette yardımcı olabiliriz.