İşitme Cihazı Nasıl Alınır?

Atacağınız ilk ve en önemli adım bir Kulak Burun Boğaz hekimini ziyaret etmek olacaktır. Unutmayın! İşitme cihazı sadece bir Kulak Burun Boğaz hekiminin sizi muayene ettikten sonra vereceği onay ile kullanabileceğiniz bir cihazdır. Hekiminizin verdiği bilgilerin haricinde yanlış bilgilendirme ve yönlendirme sıkıntı verecek sonuçlar doğurabilir.

Eğer siz de eskiden olduğu gibi işitmediğinizi düşünüyor ve ne yapmanı gerektiği hakkında yardıma ihtiyaç duyuyorsanız hiç ertelemeden hemen şimdi bizi arayın. Erken harekete geçin ve birlikte bu sorunun üstesinden gelelim.

Yapacağımız bir işitme ön değerlemesi ile konu hakkında sizi bilgilendirelim.

Aile bireyleriniz ya da dostlarınız işitme kaybınız olabileceğini söylüyorlarsa onlara kulak verin.  Aşamalı olarak gelişen işitme kaybının yarattığı en olumsuz durumlardan birisi de işitme kaybınızı fark eden en son kişinin kendiniz olmasıdır. Kalabalık ortamlarda konuşmaları kaçırıyor, televizyonun sesini daha fazla açıyor ve hafif olarak adlandırılan sesleri duymakta güçlük çekiyorsanız hiç ertelemeden gerekli adımları atın.

Odyoklinik İşitme Merkezlerinde görev yapan işitme uzmanlarımızdan işitmenizin bir ön değerlendirmesini  isteyebilirsiniz. Bu hizmetimiz tamamen ücretsizdir. Gerekli durumlarda daha detaylı bir inceleme için KBB hekimine yönlendirileceksiniz.

Bize yapacağınız ziyaretiniz yaklaşık bir saat sürecek. Eğer KBB hekiminiz tarafından işitme kaybı teşhisiniz konulmuş ve işitme cihazı kullanmanız gerektiği belirtilmiş ise işitme uzmanlarımız size işitme cihazlarımızı tanıtacaklar.